Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/Protestuesit përplasen me policinë në Berlin, kërkojnë heqjen e të gjitha masave anti-COVID

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra protestues kanë dalë në rrugët e Berlinit për të kërkuar heqjen e të gjitha masave kufizuese të koronavirusit.

Gjatë protestave ka patur edhe përplasje me policinë, me efektivët që kanë qenë të detyruar të përdorin edhe dhunën në mënyrë që situata të mos degradonte.

“Ata u përpoqën të depërtonin në kordonin e policisë dhe të tërhiqnin kolegët tanë”, tha policia në një deklaratë në rrjetet sociale.

Edhe pse Gjermania lehtësoi disa nga kufizimet e saj për koronavirusin në maj, përfshirë rihapjen e restoranteve dhe bareve, qytetarët nuk janë ende të kënaqur, pasi qëndrimi në hotele apo ngrënia brenda një restoranti mund të bëhet vetëm nëse ata tregojnë një test negative për COVID.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img