Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

VIDEO PREKËSE/ Nën rrënoja për 44 orë, shpëtohet 2-vjeçari në Turqi, buzëqesh pasi i dhanë ujë

Lajme të ngjashëm

Qindra ekipe shpëtimi dhe mijëra vullnetarë po punojnë për të dhënë lajme të mira pas dy tërmeteve që goditën Turqinë.

Në rrjet po bën xhiron momenti kur një 2-vjeçar, i cili ndodhej nën rrënoja në Hatay, u shpëtua pas 44 orësh.

Shefi i Grupit Kartal të Brigadës së Zjarrfikësve të Stambollit shpëtoi 2-vjeçarin 44 orëpas tërmetit nga rrënojat në distriktin Hatay Defne.

Anëtarët e ekipit të shpëtimit i dhanë ujë vogëlushit të etur me kapakun e shishes, ndërkohë në video shihet teksa i vogli buzëqesh pasi piu ujë.

LEXO EDHE: Çfarë ka ndodhur gjatë natës në Turqi? Ekipet e shpëtimit në luftë me kohën, rritet FRIKSHËM numri i viktimave

 

Më shumë