Hapësire reklamuese

Sporti

VIDEO/ Një natë e çmendur në Champions, portieri i Lazios bën mrekullinë në minutën e fundit (Rezultatet)

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Një natë e çmendur në Champions, portieri i Lazios

Kanë përfunduar ndeshjet hapëse të sezonit 2023/2024 të Uefa Champions League. Një mbrëmje me gola e raundit të parë të fazës së grupeve ku u shënuan plot 23 të tillë.

Nata nisi me dy ndeshjet e orës 18:45 ku Milan dhe Newcastle u ndanë në paqe me rrjeta të paprekura në mitikun “San Siro”. Sfida tjetër në Zvicër mes vendasve të Young Boys dhe RB Leipzig përfundoi 1-3 në favor të gjermanëve.

Ndërsa ndeshjet e orës 21:00 patën këto rezultate, ku një mrekulli e portierit Provedel ishte “perla” e mbrëmjes i cili barazoi rezultatin në minutën e 95.

© credits twitter/papoboleiros

  • Barcelona 5-0 Antwerp
  • Feynoord 2-0 Celtic
  • Lazio 1-1  Atl Madrid
  • Manchester City 3-1 Crvena zvezda
  • Paris SG 2-0 Dortmund
  • Shakhtar Donesk 1-3 Porto

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese