Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

VIDEO/ Policia gjen “SHTËPINË E BARIT” në mes të ASTIRIT, ja si banesa e marrë me qira përdorej për kultivimin e lëndës narkotike

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Shtëpitë e barit” po përhapen gjithnjë e më shumë në vendin tonë, të ngjashme me ato në Britaninë e Madhe apo Spanjë, ku shkojnë për të punuar të rinjtë shqiptarë.

Sektori i anti-drogës ka zbuluar një “shtëpi bari” në zonën e Astirit në Tiranë, ku janë arrestuar 3 persona. Ata e kishin kthyer banesën e marrë me qira në një laborator kultivimi të lëndës narkotike, teksa njëri prej tyre, 50 vjeç, qëndronte si roje.

Shtëpia ishte përshtatur mjaft mirë me llampa dhe aspiratorë të fuqishëm, në mënyrë që të aroma e lëndës narkotike të mos përhapej.

Pamjet nga Euronews Albania:

Më shumë


spot_img

spot_img