Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

VIDEO/ Po lundronin me gomone, shpëtohen dy të rinj në Dhërmi që rrezikuan të mbyten

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy të rinj janë shpëtuar nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Dhërmi, pasi rrezikuan të mbyten në det.

Bëhet me dije se më datë 18.05.2022, rreth orës 20.00, në vendin e quajtur “Rrugët e bardha”, në Palasë, dy shtetas të cilët ishin duke lundruar në det me një gomone me lopata, po rrezikoheshin  dhe e kishin të pamundur të ktheheshin në breg për shkak të rrymave të forta detaredhe pas kërkimeve të shumta, shërbimet arritin ti konstatonin rreth 2 milje përballe bregut  të dy shtetasit dhe konkretisht: S. B., 28 vjeç, dhe V. A., 25 vjeç, banues në Tiranë.

albsig

spring

“Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Dhërmi, bënë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen nga deti të dy personave të cilët rrezikonin të mbyteshin së bashku me mjetin e tyre lundrues.

Më datë 18.05.2022, rreth orës 20.00, pas marrjes së njoftimit nga Salla Operative e Komisariatit të Policise Himarë, se në vendin e quajtur “Rrugët e bardha”, në Palasë, dy shtetas të cilët ishin duke lundruar në det me një gomone me lopata, po rrezikoheshin  dhe e kishin të pamundur të ktheheshin në breg për shkak të rrymave të forta detare, shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Dhërmi u nisën menjëher në ndihmë të tyre,dhe pas kërkimeve të shumta, arritën ti konstatonin rreth 2 milje përballe bregut  të dy shtetasit dhe konkretisht:

S. B., 28 vjeç, dhe V. A., 25 vjeç, banues në Tiranë.

Menjëherë nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Dhërmi, u bë e mundur nxjerrja e tyre në breg, në gjendje të mirë shëndetësore” njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img