Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
1 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

VIDEO/ Po flisnin për krizën energjitike, fiken dritat në konferencën e ministres gjermane me homologun grek

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një incident ka ndodhur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp të ministres së Jashtme gjermane, Annalena Burbock dhe homologut grek, Nikos Dendias, e cila u mbajt në Athinë.

Teksa ky i fundit po fliste në lidhje me krizën e energjisë elektrike dhe se çfarë diskutuan me ministren gjermane, në sallë papritur ikën dritat.

Gjatë fjalimit të saj, Burbock kritikoi ish-kancelaren gjermane Angela Merkel për “llogaritjet e gabuara” me politikën e migracionit, duke i quajtur masat e saj “të diskutueshme dhe dritëshkurtër”.

Më shumë


spot_img

spot_img