Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Plumb në shpatull dhe në gjoks, të plagosurit mund të flasin: Na qëlloi Aldo…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të plagosurit Altin Gjoka 32 vjeç i cili mori një plumb në shpatull dhe Jetmir Marashi 28 vjeç i cili ka marrë një plumb afër gjoksit, janë jashtë rrezikut për jetën te Spitali i Traumës, dhe kanë mund të flasin. Ata janë shokë me njeri-tjetrin dhe banorë të zonës.

Në dëshminë e tyre të parë ata kanë thënë se ka pasur një konflikt, një sherr mes tyre dhe Aldo Gjinit, ndërsa ky i fundit ka shkrepur armën drejt tyre. Raportimet e para bënë me dije se inicialet e autorit të plagosjes ishin A.M., por dy të rinjtë kanë thënë se ai quhet Aldo Gjini.

Dy të plagosurit kanë rrëfyer se po pinin kafe në një lokal tek pallati ‘’Grand’’ në rrugë “Todi Shkurti” në kryeqytet dhe aty u konfliktuan me të riun tjetër. Më pas autori i qëlloi me armë zjarri dhe u largua me një automjet me tarha AA001RN.

“Në fillim u përplasëm dhe sherri nisi për të gjetur se kush ishte fajtori i aksidentit. Më pas hymë në lokal dhe donim të shihnim kamerat, aty nisi konflikti dhe më pas Aldo Gjini qëlloi me armë”, mësohet të kenë thënë të plagosurit.

LEXO EDHE: “Një grup ka hyrë në lokal për të marrë kamerat”, PAMJE nga vendngjarja me 2 të PLAGOSUR në Tiranë (EMRAT)

LEXO EDHE: FOTO/ Këtu ndodhën të shtënat me armë, Policia: Po ndjekim autorin që plagosi dy të rinjtë në lokal (EMRAT-DETAJE)

Tiranë/Informacion shtesë

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë në lidhje me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Todi Shkurti” ku mbetën të plagosur shtetasit A. Gj dhe J. M., ju bëjmë me dije se:

Fale veprimeve të shpejta dhe profesionale dhe si rezultat i hetimeve paraprake të kryera në vendngjarje dyshohet se autor i ngjarjes është shtetasi A. I(Gj)., 31 vjeç. Vijon puna intensive për kapjen e tij.

Më shumë

spot_img