Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

VIDEO/ Pleqëve u japin nga gjysmë domate, punonjëset e azilit në Fier vjedhin dhe shkojnë në shtëpi me çantat plot, njërës prej tyre i thyen vezët rrugës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emisioni “Fiks Fare” ka denoncuar vjedhjen e ushqimeve nga punonjëset e azilit të Fierit.

Denoncimi ka ardhur nga veta të moshuarit që jetojnë në atë institucion, të cilët shprehen se “punonjëset vijnë me çantat bosh dhe largohen me çantat plot”.

Ata thonë se nuk kanë marrë as këpucët dhe as rrobat që u jep shteti çdo vit, duke hedhur dyshime se edhe rrobat janë vjedhur.

“Ne na bëjnë vetëm ndonjë lëng të skuqur, ose ndonjë turli sa për të thënë. Këto janë bërë të gjithë bashkë, nga drejtoresha te Armando Subashi”.

Ndërkohë, gazetarët e “Fiks Fare” kanë ndjekur njërën prej punonjëseve të azilit dhe i kanë kërkuar që të hapë çantën në momentin që ka mbaruar punën, teksa gjatë tentativës për t’iu larguar gazetares, asaj i janë rrëzuar vezët që kishte marrë dhe i janë thyer, ndërsa në çantë ka patur edhe ushqime të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img