Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO: Pesë ditë pa u pastruar, koshave me mbeturina në Durrës u vihet zjarri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Persona të paidentifikuar i kanë vendosur zjarrin dhjetra koshave të mbeturinave, të tejmbushura në qytetin e Durrësit.

Situata prej pesë ditësh është alarmante në këtë qytet që duhet të ishte model i pastërtisë sidomos tashmë që pret turistë nga vendi e bota. Koshat janë mbushur dhe plehrat tashmë derdhen si lumë rrugëve.

albsig

Shkak është konflikti i Bashkisë, Ministrisë së Financave dhe Landfillit të Sharrës.

Tashmë qytetarët duket se për të hequr aromën e keqe që kundërmon gjithandej, kanë gjetur si zgjidhje zjarrvëninen.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img