Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO / PËRPLASJE mes POLICISË dhe banorëve në Velipojë: ULËRIMA dhe njerëz të shtrirë përtokë, skrepi i IMT s’pyet për njeri

spot_img

Lajme të ngjashëm

231e97ac28566f5abe273baeb0760739

Përplasje e dhunshme mes forcave speciale dhe banorëve në Velipojë gjatë aksionit të IMT për shembjen e disa ndërtesave pa leje.

Situata është tensionuar pas pronarët e një lokali buzë detit kanë kundërshtuar forcat e policisë, duke mos pranuar të lirojnë ambientet. Është dashur ndërhyrja e forcave speciale dhe përdorimi i gazit lotsjellës, çka ka sjellë edhe përplasjen e dhunshme, teksa eskavatori i IMT-së ka hedhur në shesh lokalin.

Kujtojmë se ky aksion është kundërshtuar edhe nga kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi. Qytetarët pretendojnë se objektet i kanë me kontrata të rregullta nga Bashkia.

 Krahas prishjes së ndërtimeve pa leje, do të ketë procedim dhe ndëshkim me gjobë për subjektet në shkelje.

VIDEO:

Më shumë

spot_img