Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

VIDEO/ Përplasje dhe kërcënime në parlamentin maqedonas, Xhaferi debat me deputetin: Mos ma drejto gishtin mua se ta thyej…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tensione të shumta ka pasur në seancën plenare në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut lidhur me propozimin francez.

Një përplasje të ashpër ka pasur dhe mes kryeparlamentarit Talat Xhaferit dhe deputetit kontradiktor Dimitar Apsasiev.

Debati mes tyre ka përfunduar dhe në kërcënimi, pasi deputeti Apsasiev po i drejtohej me gisht kryeparlamentarit, ndërsa ky i fundit i tha “mos ma drejto gishtin se ta thyej”.

Pjesë nga deebati:

Apasiev: Rrespektoi rregulloren pasi ju jeni të parët që duhet ta respektoni.

Xhaferi: Kush je ti që më tregon si duhet të veproj? Kush je ti që më drejtohesh me gisht dhe më tregon rregullat këtu? Fol çfarë ke për të thënë dhe mos më trego këtu gishtin.

Apasiev: Nuk më dëgjoi askush se ju ma ndaluat fjalën, si të flas? Është hera e fundit që edhe ju më tregoni me gisht prej atje

Xhaferi: Mos më trego gishtin se ta thyej. Këta te them unë.

Më shumë
spot_img
spot_img