Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

VIDEO/ Përplasen tifozët e Tiranës dhe Vllaznisë në pushimin e ndeshjes, përdoren fikëse zjarri ndaj ultrasve, dhjetra stola të thyer (Policia në fushë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pushimi i ndeshjes mes Tiranës dhe Vllaznisë ka sjellë përplasje mes tifozëve të dy ekipeve në “Air Albania”. Edhe pse të ndarë në sektorët e tyre, ultrasit e kanë tepruar me stolat e thyer si edhe përdorimin e një fikëse zjarri në drejtim të ultrasve në “Air Albania”.

Policia ka bërë menjëherë të mundur identifikimin dhe kapjen e tifozit të maskuar me ngjyrat bardheblu që përdori fikësen e zjarrit në katin e dytë të stadiumit, duke rrezikuar tifozët e Vllaznisë poshtë tij.

Pas ndodhisë dhjetra stola të thyer dhe një agravim situate, ndërsa për fat nuk ka pasur të lënduar, me sfidën që po luan 45 minutat e dyta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img