Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

VIDEO/ Përmbytje masive në Itali, lumenjtë dalin nga shtrati dhe vërshojnë në rrugë, rrëshqitje dheu në disa rajone

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pjesa veriperëndimore e Italisë është përfshirë nga mot i keq dhe stuhi, duke shkaktuar përmbytje dhe dëme të mëdha.

Më i goditur është rajoni i Ligurias, në të cilin kanë vërshuar ujërat dhe shiu i rrëmbyer, si dhe ka patur rrëshqitje toke, duke krijuar një kaos për banorët.

Rrugët e Savonës u kthyen në lumenj balte, duke shkaktuar panik, aktualisht nuk raportohet për jetë të humbura apo të lënduar.

Në qytetin e Gjenovës dhe Torinos autoritetet urdhëruan mbylljen e shkollave, parqeve e tregjeve në ambiente të hapura. Pas situatës së krijuar, zyrtarët lokalë dhanë alarmin e kuq nga kushtet atmosferike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img