Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Video: Përmbytet lagjja Ajasem në Shkodër, evakuohen dy familje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy familje të izoluara nga përmbytjet në lagjen Ajasem të Shkodrës janë evakuar nga forcat e policisë dhe ato zjarrfikëse.

Familjet kanë qëndruar për disa orë brenda banesave të tyre të përmbytura ndërsa uji ka vërshuar në katet e para të godinave në lagjen Ajasem të Shkodrës.

Moti i keq me reshje të shumta shiu ka shkaktuar probleme në të gjithë vendinm ndërsa në Malësinë e Madhe është zhdukur babë e bir, pasi makina e tyre është rrëmbyer nga përroi.

Njoftimi i policisë:

Policia evakuon 2 familje që ishin izoluar nga uji, për shkak të situatës së krijuar nga moti i keq.

Grupi i evakuim-shpëtimit dhe grupi alpin i FNSH Shkodër, pas marrjes së njoftimit se në lagjen Ajasem, në Shkodër, dy familje ishin zoluar nga uji dhe se njëri prej pjesëtarëve të familjeve ishte i sëmurë dhe kishte nevojë për ndihmë mjekësore, janë nisur menjëherë në drejtim të tyre, së bashku me mjetet lundruese që FNSH ka në dispozicion për rastet e evakuim-shpëtimit.

Falë ndërhyrjes në kohë, shërbimet e Policisë kanë bërë të mundur evakuimin e pjesëtarëve të të dyja familjeve, si dhe dërgimin në spital, të njërit prej tyre, i cili pas ndihmës mjekësore u dërgua në banesën e të afërmve të tij.

 

Më shumë


spot_img

spot_img