Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Për vizitë në New York, Mbreti Charles dhe bashkëshortja e tij sulmohen me vezë

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Për vizitë në New York, Mbreti Charles dhe
Mbreti Charles III dhe gruaja e tij Camilla kanë zhvilluar ditën e sotme një vizitë zyrtare në New York. Po vizita nuk shkoi si duhet, pasi një person qëlloi me vezë ndaj mbretit dhe bashkëshortes së tij. Mediat e huaja shkruajnë së në lidhje me ngjarjen në pranga ka rënë një i ri, i cili edhe gjuajti me vezë mbretin III. I riu para se të gjuante me vezë bërtiti Britania është "ndërtuar mbi gjakun e skllevërve". Oficerët e policisë të pranishëm arrestuan menjëherë protestuesin, nën brohoritjet e qytetarëve që ishin mbledhur për të parë Charles dhe Camilla dhe të zemëruar bërtisnin "turp të keni" dhe "Zoti ruaj mbretin". Charles III dhe gruaja mbretërore vizituan sot Jorkun për zbulimin e një statuje të Elizabeth II , siç thekson gazeta britanike. Pas incidentit, ata u takuan me kryetarin e bashkisë dhe zyrtarë të tjerë të qytetit.  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese