Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

VIDEO/ Pas nisjes së bombardimeve, ushtari ukrainas i frikësuar u jep lamtumirën prindërve: Mami, babi, ju dua!

Lajme të ngjashëm

Herët në mëngjes nisi lufta pasi Rusia pushtoi Ukrainën. Sulmi i Rusisë ka nisur dhe raketat janë lëshuar në kryeqytetin Kiev dhe qytetet e tjera të vendit. Trupat ushtarake ruse janë parë në bregun jugor të Ukrainës duke kaluar kufirin.

E teksa lufta vijon dhe janë raportuar edhe viktimat e para nga lufta e përgjakshme. Në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku ushtari ukrainas u jep lamtumirën prindërve, me frikën se mund të humb jetën në këtë betejën dhe s’do ketë mundësinë ti shohë më kurrë.

I veshur me uniformë, më shikim të hidhëruar ushtari u jep lamtumirën prindërve, teksa dëgjohet duke thënë “mami, babai, ju dua shumë”.

Më shumë