Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

VIDEO: Partia Demokratike pranon humbjen edhe në Gjirokastër, Tritan Shehu i jep dorën Kumbaros dhe Çuçit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demoktrate ka pranuar humbjen edhe në qarkun e Gjirokastrës. Pas përfundimit të numërimit të të gjitha kutive, Partia Socialiste mori 24531 vota, duke siguruar kështu 3 mandate, ndërsa PD vetëm një mandat.

Në fund të procesit, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu i ka dhënë dorën Ministrit Çuci dhe deputetes Mirala Kumbaro duke treguar një gjest qytetarie.

Nga ana tjetër, kandidati Vangjel Tavo është larguar para se të mbyllej procesi i plot i numërimit pasi LSI nuk arriti të siguronte asnjë mandat në këtë qark. Më poshtë, video e takimit të Ministrit Çuçi, deputetes Mirela Kumbaro dhe ish-deputetit të PD, Tritan Shehu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img