Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

VIDEO/ Para qindrave myslimanëve, MC Kresha thërret ezanin në xhami

spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi i njohur, MC Kresha, është një emër mjaft i dashur për publikun shqiptar. Përveç me muzikën e tij, reperi ka fituar simpatinë e fansave edhe me sjelljen dhe gjestet që bën.

MC Kresha krahas angazhimeve nuk e lë anash përkushtimin e tij ndaj fesë myslimane.

Kjo pasi ai së fundmi është parë duke kënduar ilahi në një xhami të Mitrovicës, gjatë faljes së taravisë.

Në një video të publikuar nga faqja Qyteti i Mitrovicës në Facebook, mund të shihet reperi teksa interpreton para dhjetëra bashkëqytetarëve të tij në xhami, thirrjen e ezanit.

Edhe më herët reperi, ka theksuar se është një mysliman i devotshëm dhe mjaft i përkushtuar ndaj riteve fetare, veçanërisht në Muajin e Shenjtë të Ramazanit.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img