Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

VIDEO/ Operacioni për shuarjen e flakëve në Karaburun, momentet kur helikopteri furnizohet me ujë në afërsi të Pashalimanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gadishulli i Karaburunit prej ditësh është nën “pushtetin” e flakëve, pasi forcat zjarrfikëse nuk kanë mundur dot të vënë zjarrin nën kontroll për shkak të terrenit të vështirë.

Ditën e sotme në ndihmë të tyre kanë shkuar edhe helikopterët e Forcave të Armatosura. Në videon e siguruar nga neësbomb.al, shihet si helikopteri “zjarrfikës” furnizohet me ujë në afërsi të bazës ushtarake të Pashalimanit dhe më pas niset drejt vatrave aktive të zjarrit.

Mësohet se janë 4 vatra të mëdha zjarri dhe disa të vogla në Karaburun, por situata është problematike pasi flakët po përhapen me ndihmën e erës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img