Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO / Ngrihet kati i parë i shkollës së re “Sami Frashëri”, Veliaj publikon pamjet: S’ka kohë për pushim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë me ritëm të shpejtë punimet për shkollën e re “Sami Frashëri” në kryeqytet.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet nga punimet që po kryhen në shkollën e re në kryeqytet ku siç shihet edhe nga pamjet, është ngritur edhe kati i parë, pas atij nëntokësor.

albsig

“Shkolla ime, shkolla jonë-“Sami Frashëri”. S’ka kohë për pushim”, shkruan Veliaj.

Gjimnazi “Sami Frashëri” pritet që të jetë një tjetër xhevahir arkitekturor i Tiranës,  një shkollë ikonë.

Sipas projektit të Bashkisë Tiranë, shkolla do të jetë më e madhe dhe me infrastrukturë moderne e standarde të larta të sigurisë. Godina e re do të ketë një kapacitet pritës prej 1500 nxënësish, 50 klasa, 7 laboratorë dhe një bibliotekë 5 herë më të madhe.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img