Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

VIDEO/ Momenti kur dy shqiptarët qëllohen me armë zjarri në Athinë, qytetarët vrapojnë të tmerruar nga plumbat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u shënua pasditen e sotme në Vula të Athinës, ku mbetën të plagosur dy shqiptarë dhe një iranian.

Mediat greke bëjnë me dije se një makinë xhip ndaloi para furrës, ku ishin shqiptarët dhe kanë debatuar me ta dhe më pas kanë qëlluar me armë.

Në videon e mëposhtme shihet se si qytetarët largohen nga vend i ngjarjes të tmerruar dhe duke vrapuar.

Dëshmitarët rrëfejnë se autorët u kanë thënë fëmijëve që ndodheshin aty që mos kishin frikë se nuk do u bënin keq atyre.

Pas ngjarjes autorët janë larguan me shpejtësi, ndërsa policia është vendosur në kërkim të tyre. Paraprakisht, mediat greke thonë se bëhet fjalë për një larje hesapesh. Të plagosurit ndodhen në spital në kujdesin e mjekëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img