Hapësire reklamuese

Aktualitet

VIDEO/ Momente paniku dhe frike në New York, vinçi zë poshtë gjashtë persona

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Momente paniku dhe frike në New York, vinçi zë
Një vinç ndërtimi mori flakë dhe u shemb pjesërisht në zemër të New York-ut bërë udhëtarët të ikin për të shpëtuar jetën e tyre, ndërsa rrënojat ranë në rrugët poshtë. Zjarri shpërtheu rreth sot orës 7:30 të mëngjesit afër Hudson Yards. Pamjet e tmerrshme të kalimtarëve treguan majën e vinçit të ndezur përpara se ai të rrëzohej papritmas, duke u përplasur në një ndërtesë përballë ku dukej se thyente disa dritare. Dhjetëra qytetarë u panë duke u larguar për të shpëtuar nga masakra. Të lënduar mbetën gjashtë persona katër civilë dhe dy zjarrfikës. Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Eric Adams, tha se ishte një fat i madh që shumë njërëz nuk u lënduan.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by CNN (@cnn)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese