Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

VIDEO: Mes liderëve botërorë, Rama mbërrin në Samitin e NATO-s në Bruksel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Samitin e vendeve anëtarë të NATO që po mbahet në Bruksel.

Në kushtet e pandemisë së koronavirusit, ky Samit ka nisur ndryshe nga herët e tjetra. Liderët janë përshëndetur në distancë e po ashtu kanë qëndruar gjatë fotografisë familjare.

Në Samit ku merr pjesë presidenti i SHBA, Joe Biden, pritet të adresohen çështje me rëndësi për Aleancën e Atlantikut si ato për Kinën dhe Rusinë.

Biden do të takohet me presidentin turk Erdogan, ndërsa vizita e tij do të përmbyllet nesër me takimin me presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë të Zvicrës.

Më shumë

spot_img
spot_img