Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
13 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

VIDEO/ Mes familjarëve dhe tortës gjigande, Silvio Berlusconi feston 86-vjetorin e lindjes

spot_img

Lajme të ngjashëm

Silvio Berlusconi dje mbushi plot 86 vjeç. Së fundmi në internet po bën xhirro një video ku Berluscon shihet në një tavolinë të gjatë të vendosur me lule të bardha dhe dhe qirinj të ndezur. Në të djathtë është vajza e tij Marina, në të majtë partnerja e tij Marta Fascina.

Të pranishëm janë po ashtu Gianni Letta, Adriano Galliani, Licia Ronzulli, Alberto Barachini, fëmijët dhe nipërit e tij.

Mes njerzve të tij të dashur Berluscone ka fryrë qirinjtë dhe ka falenderuar të gjithë që kanë marrë pjesë në ditëlindjen e tij.

“Faleminderit atyre dhe të gjithëve për urimet e tyre të mira.  Votën tuaj duhet t’ua besoni atyre që kanë treguar në jetë, dhe jo vetëm në politikë, se dinë të arrijnë qëllimet që i kanë vënë vetes.

Më falni, por në këtë nuk kam frikë nga rivalët. Motoja ime është kjo: kush beson në të lufton, kush beson në të kapërcen të gjitha pengesat, kushdo që beson në të fiton. Dhe së bashku do të fitojmë edhe këtë herë ” tha Berlusconi.

Më shumë
spot_img
spot_img