Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

VIDEO/ Me litar kalojnë mes ujit që vërshon, zjarrfikësit hero shpëtojnë familjen gjermane që rrezikonin nga përmbytjet në Greqi

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka përfshirë prej disa ditësh zonën e Atikës, por edhe zona të tjera si Evia e Selaniku në Greqi. Mediet atje kanë publikuar një video ku shihet sesi ekipet e emergjencave dhe zjarrfikësve shpëtojnë një familje turistësh prej 5 anëtarësh.

Në pamje shihet qartë një zjarrfikës i lidhur me një litar në mënyrë që të mbrohet, teksa përpiqet të kalojë në anën e kundërt, ndërsa uji vërshonte në rrugë, fare pranë shtëpisë ku gjendeshin turistët e huaj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img