Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Laçi tepër i vogël për Anderlechtin, skuadra belge dhuron “show” dhe gola në Elbasan Arena

spot_img

Lajme të ngjashëm

Laçi është mposhtur 0-3 nga Anderlecht, në ndeshjen e parë të turit të 3-të të Conference League. Belgët mbretëruan në Elbasan Arena, duke dominuar totalisht dhe duke marrë një triumf me peshë.

Për të parë golin e parë na duhej të prisnim 27 minuta lojë. Delcroix gjen rrugën e rrjetës, i ndihmuar kështu nga një rrëmujë e shkaktuar prej një topi që vjen nga këndorja. 

Atëherë kur pritej fundi i fraksionit, Hoedt gjuan me kokë dhe për portierin Sherri nuk pati asnjë shans për ta pritur dhe e vetmja që mund të bënte ishte të shoqëronte topin me sy.

I 3-ti mban firmën e Rafaelov, pas 60 minutash lojë. Ndeshja e kthimit mes dy skuadrave do të luhet pas pak ditësh.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img