Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Video: Ky është momenti kur banorët nxjerrin turistin zviceran nga humnera 120 metra e thellë

spot_img

Lajme të ngjashëm

442077ced2784a0f10d92a9c4bd7158f

Banorët në Shkodër i kanë shpëtuar jetën një turisti zviceran pasi ra në humnerën e lumit Kir.

64-vjeçari nga Zvicra ishte duke udhëtuar me motor kur humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke rënë në humnerën 120 metra të thellë të lumit Kir.

Aksidenti ndodhi rreth orës 19:30, në rrugën Shkodër- Bregu i lumit, në vendin e quajtur Prekal. Banorët u asistuan edhe nga policia e Shkodrës, që u njoftua me telefon nga një prej tyre.

Turisti u transportua në Spitalin e Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Më shumë

spot_img