Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Ksamili pushtohet nga flakët “gjigante”, pushuesit tmerrohen nga zjarri që po iu afrohet banesave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr masiv ka rënë mbrëmjen e sotme në hyrje të Ksamilit. Flakët të cilat favorizohen edhe nga era kanë djegur një sipërfaqe të konsiderueshme me shkurre.

Në vendngjarje kanë mbërritur dy zjarrfikëse nga Saranda, të cilat e kanë të vështirë të ndërhyjnë për shkak të terrenit të vështirë.

Flakët masive po u afrohen banesave, duke tmerruar banorët dhe pushuesit të cilët kanë zgjedhur Ksamilin për të kaluar pushimet.

Më shumë

spot_img