Hapësire reklamuese

Aktualitet

VIDEO/ Kryebashkiaku i New York-ut feston Pavarësinë e Shqipërisë

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Kryebashkiaku i New York-ut feston Pavarësinë e

Kryetari i Bashkisë së New York-ut, Eric Adams, nuk e ka fshehur asnjëherë dashurinë dhe respektin që ka për shqiptarët. Si çdo vit tjetër, edhe këtë 28 Nëntor ai ka festuar së bashku me komunitetin e shqiptarëve, të vendosur në një prej qyteteve më të mëdha në botë.

Përmes një postimi në “X”, Adams ka uruar të gjithë shqiptarët, të cilëve i referohet si punëtorë që mbajnë qytetin e New York-ut në lëvizje.

Nga Shqipëria e Vogël në rajonin e  Bronx-it në Brooklyn në Staten Island, fqinjët tanë shqiptarë janë pronarët e bizneseve të vogla, sipërmarrësit dhe njujorkezët punëtorë që e mbajnë qytetin tonë në lëvizje. Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqiptare”, shkruan ai. Teksa krah positmit ka publikuar dhe disa foto dhe video nga festimet.

https://twitter.com/NYCMayor/status/1729264661932163262

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese