Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ KOSOVA mirëpret kampionet Olimpike, i pranishëm edhe kryeministri Kurti (SHPËRBLIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ekipi Olimpik i xhudos kosovare ka mbërritur në vendlindje. Me një cermoni shtetërore, i pranishëm për të pritur dy kampionet e reja Olimpike ka qenë edhe kryeministri Albin Kurti.

Në Tokio 2020, xhudistet shqiptare kanë shkruar historinë, duke marrë dy medalje të arta. Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova kanë bërë krenar një komb të tërë, ndërsa janë udhëhequr nga trajneri Driton Kuka.

Për secilën medalje, qeveria e Kosovës ka akorduar 100 mijë euro shpërblim. Në aeroportin “Adem Jashari” kanë dalë dhjetra mbështetës, për të pritur kampionet e Kosovës.

Më shumë

spot_img