Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Video: Kombëtarja zhvillon stërvitjen me dyer të hapura

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi stërvitjen e paradites të martën me dyer të hapura.

Trajneri Xhani De Biazi i la gazetarët të ndiqnin përgatitjet e kuqezinjve të Kombëtares edhe kur ai improvizoi disa skema dhe ushtrime, ku lojtarët zhvillonin shumë pasime.

Sulmuesi Hamdi Salihi, i cili dje luajti me skuadrën e tij të Skënderbeut për kampionat, është bashkuar me kuqezinjtë. Në pjesën e dytë të stërvitjes shkodrani zhvilloi vetëm vrapime.

Ndërkohë mesfushori i bardhebluve të Tiranës, Ervin Bulku, nuk mori pjesë në stërvitje, për shkak të dëmtimit në shpinë. Një pjesë e lojtarëve, nën kujdesin e stafit teknik të trajnerit De Biazi zhvilluan vetëm ushtrime atletike më pas.

{mp4}22466{/mp4}

Më shumë