Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

VIDEO/ Këndonin poshtë pallatit të Sali Berishës, banorët nuk durojnë më, u hedhin ujë dhe sende tifozëve holandezë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tifozët e parë holandezë kanë mbërritur në Shqipëri, në pritje të finales së Conference League, ku ekipi i tyre Feyenoord do të ndeshet me italianët e Romës.

Mbrëmjen e djeshme ata janë mbledhur në një nga lokalet në kryeqytet, ku kanë krijuar një atmosferë të pazakontë me këngët e tyre në mbështetje të ekipit. Dhjetëra holandezë kanë kënduar në kor poshtë pallatit ku banon ish-kryeministri Sali Berisha, por zhurma që ata kanë shkaktuar ka shqetësuar banorët e pallatit.

Këta të fundit për t’i bërë holandezët të pushojnë u kanë hedhur ujë dhe sende të forta tifozëve holandezë, teksa në vendngjarje ka mbërritur edhe policia. Pavarësisht veprimit të banorëve, tifozët holandezë nuk i kanë ndalur këngët e tyre, pasi për ta, udhëtimi në Shqipëri është një festë, të cilën shpresojnë ta kurorëzojnë me fitimin e Conference League.

Video nga Panorama.al:

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img