Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
40 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
18 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

VIDEO/ Karaburuni prej ditësh nën “pushtetin” e flakëve, zjarri vijon të përhapet në të gjithë zonën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej ditësh Gadishulli i Karaburunit është përfshirë nga flakët, me zjarrin që ka djegur një sipërfaqe të madhe me bimësi.

Zjarri po vijon të përhapet edhe më shumë, teksa vuideo që kanë ardhur në neësbomb.al tregojnë se gjendja është alarmante.

Edhe pse zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve, situata mbetet problematike dhe shumë shqetësuese.

Më shumë

spot_img