Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

VIDEO: Ja si HAMAS lëshon shiun e raketave mbi IZRAEL

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Organizata ushtarake palestineze Hamas ka publikuar një video që tregon se si i lëshon raketat mbi qytetet izraelite.

Mbi 1 mijë raketa janë lëshuar nga grupimi ushtarak Al-Qassam, nga një distancë prej rreth 220 kilometra larg. Raketat janë në formë droni, me krahë dhe helikë.

Megjithatë shumë prej raketave kanë rënë para kohe, duke dëmtuar edhe civilë në territorin e Gazës. Ndërsa 90% e raketave të tjera janë interceptuar nga sistemi antiraketor izraelit “Kupola e Hekurt”.

Video:

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img