Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

VIDEO/ "I morëm silenciatorin një beratsi", Cllevio tregon grabitjen me Stresin: Arkimedi është k**, e kam bërë unë gangëster….

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ "I morëm silenciatorin një beratsi", Cllevio tregon

Kleviol Ahmeti ose ndryshe ashtu si dhe të gjithë e njohin me emrin e artit, Cllevio Serbiano, gjatë ditëve të fundit eshtë bërë kryefjala e mediavem pas sherrit të bujshëm me reperin Noizy.

Përveçse një armik i betuar me Noizyn, Cllevio njihet edhe si një shok shumë i ngushtë me Stresin. Para sherrit me Noizyn në një bisedë “live” në Instagram, me shokët pa të keq Cllevio është “zbërthyer” dhe ka treguar të gjitha “bëmat” me mikun e tij më të mirë,Stresin.

Cllevio tregon se ai dhe Arkimedi jetonin në një shtëpi të vogël në Brukel e cila ishte shtëpia e “mallit” dhe e armëve siç e konsideron ai.

Ai gjithashtu ka treguar edhe grabitjen e një restoranti kur ishin 16-17 vjeç, teksa thotë se i kanë marrë armën me silenciator një personi tjetër në Berat që ishte shpallur në këkrim.

Cllevio tregon se armën e mbante gjithmonë vetë dhe nuk ja linte Stresi, pasi ky i fundit gjuante pa qenë e nevojshme.

Sipas Kleviolit Stresi është bërë këngëtar falë ndihmës së tij dhe ka qenë ai që e ka bërë “gangëster”.

“I thashë unë po ku vete me këtë emër t’i. Po hë më tha mua ma gjej nji. Ishim në shtëpi unë, Mara dhe Arkimedia. Kemi pas një shtëpi të vogël në mes të Brukselit. Ishte shtëpia e mallit, e armëve, e mbaja unë. Qerosi jetonte në një shtëpi tjetër. Në ishim lluks aty, fuqishëm, kartela. I thash unë ty të të gjej një emër, ti i thash unë je stresuesi. Më pa njëherë dhe i thash të shkon se je stresus. Është stresus ai, të rrish me atë, as bukë nuk ha dot, bën sikur i ngel qejfi me ato skemat e veta, ta ndrron muhabetin 460 gradë, jo 360 gradë. Ashtu ka qenë problematik. Unë ja lashë “Stres”, por unë nuk e thërras asnjëherë “Stres”, unë e thërrisja Kedi. Kështu e thërrasin me përkëdheli të shtëpisë, o Kedi. Nga Kedi e kalova te “Lali” dhe “Lali” ka 15 vjet që i thërras. Atëhere nuk përdorej shumë kjo, s’kishte dalë as kënga “Të ka lali shpirt”.

Arkimedin e mora unë dhe filluam grabitjet, kemi bërë dhe grabitje restorantesh. E njihte Arkimedi atë grekun, kishte shumë lekë. I morëm silenciatorin një beratsi, ai ishte në kërkim 25 vjet. Ai tani me ne, unë, Arkimedi, Mara. Unë 17 vjeç, Mara 17 vjeç dhe Arkimedi 16 vjeç, ai 35 vjeç. E merrnim ne atë gjujts me vete. Ja merrja unë silenciatorin e futja në brez dhe hajde të mbahesha unë. E armën e kam mbajtur gjithmonë unë. Nuk i lej armë Arkimedit, se të gjuan ai, për të treguar që unë gjuaj, gjuan pa nevojë, jo të nevojshme se po na vijnë të na gjuajnë dhe t’i gjuajmë. Do të gjuajë vetë i pari

Arkimedin e kam bërë unë këngëtar dhe gangster, edhe nuk më ka zhgënjyer, prandaj e dua se është aty gjithmonë. Është problematik, i prishe qejfin atij, ke shkel në mina” dëgjohet të thotë ai.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese