Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

VIDEO/ I mbuluar në gjak pas atentatit, ky është shqiptari besnik i dy bosëve të drogës që mbeti i vrarë në Ekuador

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër shqiptar është ekzekutuar në Ekuador ku shkak kryesor dyshohet se është prishja e pazarit të kokainës.

Ngjarja ka ndodhur brenda një lokali në veri të Guayaquil mbrëmjen e djeshme ku dy persona të armatosur kanë gjuajtur për vdekje me breshëri plumbash 34-vjeçarin shqiptar, Ergys Dashi.

Dashi kishte disa kohë që jetonte përkohësisht në Guajakil të Ekuadorit, ndërsa dyshohet se aktiviteti i tij në këtë shtet, ka qenë trafiku i lëndëve narkotike.

Burime pr mediat bëjnë me dije se 34-vjeçari rezulton të jetë pjesë e një grupi kriminal në Tiranë dhe Durrës, ku drejtuesit e këtij grupi kohët e fundit janë zhvendosur në Dubai dhe prej këtij monitojnë trafikun e kokainës nga Ekuadori në vendet e Evropës si dhe në Shqipëri.

Dashi, ishte njeriu i besuar i E.D dhe P.D, që të dy persona të shpallur në kërkim nga drejtësia Shqiptare dhe ajo italiane.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme ku dy persona shkuan në restorantin ku Dashi po darkonte dhe nga një buqetë me lule nxorën armën me të cilën qëlluan me 20 plumba shqiptarin.

Në videon e publikuar nga mediat vendase shihet qartë trupi i 34-vjeçarit i mbuluar në gjak.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img