Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

VIDEO/ Helikopteri i Forcave amerikane manovra mbi Bulevardin e Tiranës, trupat ushtarake zbarkojnë nesër në sheshin “Nënë Tereza”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej disa ditësh forcat e Marinës amerikane dhe shqiptare janë duke zhvilluar stërvitjen e  përbashkët ushtarake në kuadër të “Defender 21 Europe”. Nesër, trupat ushtarake do të jenë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të treguar për publikun mjetet dhe armët e tyre.

Pak minuta më parë, helikopteri i forcave ajrore amerikane ka kryer manovra mbi Bulevardin kryesor të Tiranës, teksa mbi litar qëndronte një ushtar që valëviste flamurin amerikan. Newsbomb.al ka siguruar videon.

Kujtojmë se, të dielën në orën 10:00 trupat shqiptare dhe amerikane do të zbarkojnë në mes të sheshit “Nënë Tereza”. Stërvitja e përbashkët ushtarake do të jetë e hapur për publikun.

Më shumë

spot_img
spot_img