Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

VIDEO/ Gruaja proteston nudo në Festivalin e Kanës, rojet e sigurisë i mbulojnë pjesët intime me xhaketë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një protestuese gjysmë e zhveshur dhe e lyer me ngjyrat e flamurit të Ukrainës, tërhoqi vëmendjen e  të ftuarve në Festivalin e Kanës.  

Ajo u fut mes të ftuarve në tapetin e kuq, ndërsa u ndalua menjëheë nga rojet e sigurimit.

albsig

spring

Në trupin e saj shkruhej “Ndaloni përdhunimin” përpara premierës së filmit të ri të regjisorit George Miller, Three Thousand Years of Longing.

Gruaja u dëgjua duke bërtitur dhe zyrtarët e sigurisë e mbështollën me një xhaketë përpara se ta largonin nga tapeti i kuq.

Më vonë grupi aktivist francez “Scum” shkroi në Tëitter se gruaja po protestonte ndaj dhunës seksuale të kryer ndaj grave ukrainase qëe prej fillimit të pushtimit rus.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img