Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

VIDEO/ Flamuri shqiptar i tërboi grekët, dalin pamjet e sulmit me flakadanë ndaj “Dardanëve”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kosova u mposht në Greqi me rezultatin 2-0, në kuadër të Ligës së Kombeve, grupi 2 në Ligën C. Dardanët rezistuan deri në minutën e 71’, ku pësuan golin e parë. Më pas sfida u mbyll në minutën e 99’, ku i pa grekët të dyfishonin shifrat me portën bosh.

Pas goli të parë, takimi u shty për rreth 5 minuta sepse tifozët grek filluan të sulmonin me mjete pyroteknike shqiptarët e pranishëm. Vendasit nuk mund ta pranonin flamurin shqiptar në tribunën e Kosovës dhe thirrjet patriotike për Shqipërinë, që jehonin në stadiumin e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img