Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

VIDEO: Fëmijët afganë luajnë mes pishave në resortin luksoz në Golem, erdhën pas mesnate në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtetasit e parë afganë që do të vinin në Shqipëri, kanë mbërritur në Aeroportin e Rinasit pas mesnate. Janë 121 fëmijë, gra dhe burra të cilat u larguan nga regjimi që është vendosur tashmë në Afganistan, pas marrjes së Kabulit nga talebanët.

Ata mësohet se janë strehuar përkohësisht në një resortet luksoze në zonën e Golemit.

Siç shihet nga pamjet, fëmijët luajnë mes pishave dhe në kopshtin që ndodhet brenda rrethimit të “Prestige Resort”. Mes burrave e grave që mbërritën në Rinas, ka dhe dhjetëra fëmijë dhe 11 foshnja.

Vendi ku të evakuuarit nga Kabuli, ruhet nga forca të shumta policie, të Policisë së Shtetit dhe me roje sigurie private.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img