Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

VIDEO/ “Është i pijshëm dhe i sigurt”, ministri pi ujë nga lumi “i shenjtë” për t’u treguar qytetarëve se është i pastër, dërgohet me urgjencë në spital

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i provincës Punjab në Indi, Bhagëad Mann, piu një gotë ujë nga një lumë ‘i shenjtë’ për t’u provuar vendasve se uji është I pastër.

Sic shihet nga pamjet e publikuara ai merr gotën e mbush me ujë nga lumi dhe e pinë. Por pavarësisht qëllimeve të mira, zyrtari I lartë përfundoi në spital.

48 orë pasi kishte pirë ujin, ministri i provincës indiane vuante nga dhimbje barku dhe u dërgua  me urgjencë në Neë Delhi për trajtime. Mjekët  vendase bënë të ditur se Mann kishte zhvilluar një infeksion.

Ai vetë kishte postuar foto dhe video në rrjetet sociale që tregonin atë duke pirë ujë nga “lumi i shenjtë”.

Incidenti ndodhi në një ditë kur banorët vendas po festonin 22 vjetorin e operacionit për pastrimin e “lumit të shenjtë”.  Lumi,  Kali Ban ka një rëndësi të madhe fetare për Sikhët pasi besohet se themeluesi  gjeti iluminizëm atje.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img