Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

VIDEO EPIKE/ Netanyahu harron që humbi dhe ulet përsëri në karrigen e kryeministrit, dikush i thotë se nuk është vendi i tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas 12 vitesh në krye të qeverisë, Benjamin Netanyahu nuk do të jetë më kryeministri i Izraelit. Ai renditet si lideri më jetëgjatë në Izrael, pasi është kryeministër që nga viti 2009.

Mirëpo as shumë ishte “familjarizuar” me postin e kryeministrit, saqë harroi dhe u ul në karrigen e kryeministrit në Parlament. Shumë habiten dhe e marrin me të qeshur, por një person, i tregoi që ai nuk mund të ulej më aty, pasi tanimë duhej të ulet në vendet e dedikuara për opozitën.

Qeverisja e Netanyahut përfundoi të dielën, pasi Parlamenti votoi pro një qeverie të re uniteti, të udhëhequr nga Naftali Bennett. Pas këtij vendimi, Netanahu tha se së shpejti do të rikthehet në pushtet. 

Klikoni këtu për të parë videon e plotë

Më shumë

spot_img
spot_img