Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

VIDEO-EMRAT/ Aksidenti tragjik në tunelin e Kalimashit, identifikohet viktima dhe të plagosurit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në tunelin e Kalimashit, në rrugën që vjen drejt Tiranës.

Mjeti me targë shqiptare AB 214 EP, me drejtues Gjino Malci, nga Shkopeti, ka goditur nga mbrapa mjetin me targa italiane FB 282 FN, ku udhëtonin shqiptari nga Kosova, Bexhet Zeneli, me vëllain dhe kunatën.

Për pasojë ka ndërruar jetë pasagjerja Edjona Sala, e cila gjendej në mjetin që drejtohej nga Malçi, ndërsa ky i fundit së bashku me Mariglen Gjokën dhe Sandra Begën kanë mbetur të plagosur dhe po marrin mjekimin në spital.

Euronews Albania ka publikuar videon e aksidentit tragjik, ku shihet si makinat me shpejtësi përplasen me njëra tjetrën.

Më shumë


spot_img

spot_img