Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

VIDEO: Edi Rama “i paduruar”, voton për shkarkimin e Ilir Metës në mes të Kuvendit, refuzon dhomën e fshehtë dhe largohet menjëherë nga salla

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama pas fjalimit të shkurtër që ka mbajtur në Kuvend sot, ku ka kërkuar që deputetët të votojnë “pro” shkarkimit të Ilir Metës, është larguar për t’u kthyer vetëm pak minuta më parë, shkruan newsbomb.al.

Deputetët kanë nisur të votojnë një nga një për apo kundër shkarkimit të Presidentit të Republikës, sipas renditjes emërore. Aty është paraqitur dhe kryeministri Rama, pasi prej mesditës ishte larguar fare nga Kuvendi.

Ajo që tërhoqi vëmendjen gjatë votimit të Ramës, ishte “padurimi” i kryeministrit, shkruan newsbomb.al. Rama mori fletën e votimit dhe refuzoi të shkonte në dhomën e fshehtë, duke e shenjuar votën e tij në mes të sallës, në foltoren e Kuvendit.

Menjëherë më pas, ai e hodhi votën në kuti dhe u pa të largohej përsëri nga salla e Kuvendit. Ne ju sjellim më poshtë momentin kur Edi Rama voton dhe largohet.

Më shumë

spot_img
spot_img