Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

VIDEO E RRALLË/ Kur Rama deklaronte se pa gazetën ‘KOHA JONË’ nuk do e njihnin as në lagje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Publikohet video e rrallë nga koha kur kryeministri Edi Rama, ishte i bindur se pa gazetën “Koha Jonë”, nuk do e njihnin as në lagje.

Siç shumë mund ta dinë, Rama dikur ishte bashkëpunëtor i gazetës ‘Koha Jonë; si një intelektual i pavarur, në vitet 1993-1997.

Ndryshe nga sot kur e cilëson median një ‘kazan’ e burim fake-news-esh të cilin do ta fundosë sa më thellë përmes miratimit të paketës anti-shpifje, Rama dikur ka patur një vlerësim të jashtëzakonshëm për median.

Konkretisht pa gazetën ‘Koha Jonë’ ai thoshte se nuk do e njihte as lagjia.

Video është xhiruar në Lezhë, në maj të vitit 2001 ndërsa krah Ramës gjendet botuesi Nikoll Lesi dhe Gjok Jaku, intelektuar i Lezhës.

Ndiqeni!

 

 

Më shumë


spot_img
spot_img