Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Video e MISTERSHME: SHPËRTHEN shatërvani me UJIN E ZI te KEPI I RODONIT, ka lidhje me Gropën e Kuçedrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

b4d6c67f577551236e07c58df3013903

Ish kryeministri Sali Berisha vijon të akuzojë tërthorazi qeverinë si shkaktuese të tërmeteve në zonën e Durrësit, pasi ka urdhëruar pak vite më parë mbylljen e të ashtuquajturës “Gropa e Kuçedrës”.

Sipas lidhjes që Berisha bën me legjendën, mes Kepit të Rodonit dhe Bishtit të Pallës ekzistonte një gropë gjigante e thellë, nga e cila çliroheshin gazra jo helmues të nëntokës. Qeveria, sipas Berishës urdhëroi mbylljen e gropës duke hedhur qindra kamionë me dhera, çka ka shkaktuar bllokimin e gazrave që tani çlirohen në formë tërmeti.

Berisha së fundmi ka publikuar edhe një video, ku sipas tij është filmuar në Kepin e Rodonit dhe duket një shatërvan natyror që hedh në ajër disa metra ujë të zi.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Shperthim i fiqishem i shatervanit me uje te zi tek Kepi i Rodonit, jo larg kjo nga Gropa e Kulcedres sic e quanin banoret nje pus te madh te zi e te thelle qe shrynte prej shekujsh gazra jo helmuese dhe qe u betonua me 300 trajlera te medhenj betoni! sb

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img