Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Video e frikshme: Treni gjigand përplaset dhe shpërthen në flakë, vagonat shpërndahen si copa çokollate

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sibley të SHBA-së. një tren shumë i gjatë është përplasur dhe menjëherë ka shpërthyer në flakë.

Autoritetet kërkuan evakuimin e banorëve të zones, për shkak të shqetësimit rreth nitratit të amonit që transportohej nga trenat. Siç shihet edhe në pamjet e publikuara nga mediat e huaja, shumë vagonë janë shpërndarë si të ishin copa çokollate, ndërsa flakët shihen kudo.

Fatmirësisht nuk raportohet për viktima apo të lënduar.

Zëdhënësja e Union Pacific, Robynn Tysver tha se rreth 47 vagonë dolën nga shinat në një hekurudhë në Union Pacific.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img