Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
4.1kmh
0 %
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Video duke pirë kokainë: Lefter Alla mbërrin te SPAK i shoqëruar nga avokati

spot_img

Lajme të ngjashëm

27be676d983ae9814150066663ecd92c

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka mbërritur në ambientet e Prokurorisë së Posaçme për të dëshmuar rreth videos së publikuar në media, ku pretendohet se ai është duke konsumuar kokainë në një ambient publik.

Alla shoqërohet nga avokati i tij mbrojtës, Petrit Ismaili.

Kujtojmë se Alla e ka konsideruar videon e publikuar nga gazetari Artan Hoxha si montazh, dhe ka paralajmëruar se do të padisë ish-deputetin demokrat Ervin Salianji.

Po ditën e sotme, në SPAK ka dëshmuar edhe gazetari investigativ Artan Hoxha, i cili tha se publikoi videon në media pasi kreu verifikimet e duhura, dhe me bindjen e plotë se personi që duket teksa konsumon një lëndë të dyshuar si kokainë nga një pjatë në lokal është Lefter Alla, kryebashkiaku socialist i Bulqizës.

I mbetet prokurorisë tashmë të verifikojë jo vetëm autencitetin e videos, por edhe faktin se lënda në fjalë është kokainë.

Më shumë

spot_img