Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

VIDEO/ “Doja të punoja për një jetë më të mirë”, i riu shqiptar arrestohet në aeroportin e Madridit me dokumente false

Lajme të ngjashëm

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë në aeroportin e Madridit, pasi po tentonte të futej në Spanjë me dokumente false.

Policia gjatë kontrollit ka zbuluar se shqiptari kishte dokumente false dhe se në atë moment i janë vënë e prangat e nga autoritetet spanjolle.

Në video shihet shqiptari i shqetësuar, i cili thotë se gjithçka e kishte bërë për një jetë më të mirë, pasi kishte dy fëmijë dhe e kishte të nevojshme të emigronte.

“Këta njerëz harxhojnë kursimet e një viti të tërë dhe kanë shitur edhe prona që të mbërrijnë në Britani” thotë një nga policët.

Pasi i mundësohet një përkthyes, atij i lejohet të komunikojë në telefon me gruan.

“Zemër jam në polici, më ndaluan. Mos u bëj merak” dëgjohet të thotë ai në telefon. Shqiptari do të qëndrojë në qeli, deri në momentin e kthimit në Shqipëri.

@tiktok.italiano1 #albania #colombia #tiktokitaliano1 #brasil #spain #airport #arrested ♬ suono originale – Bessi

Më shumë