Hapësire reklamuese

Politikë

Deputeti socialist humb kontrollin, "plas" së qeshuri, nuk lexon dot pr/ligjin

Shkruar nga Newsbomb
Deputeti socialist humb kontrollin, "plas" së qeshuri, nuk lexon
Deputeti socialist, Jurgis Çyrbja, nuk ka mundur të kontrollojë të qeshurat sot gjatë mbledhjes të Komisionit të Ligjeve, e cila u mbajt online, për të shmangur skenarët kaotikë të paralajmëruar nga opozita. Jurgis Çyrbja, i cili ishte sot në cilësinë e relatorit të pr/ligjit për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Gjermanisë nuk e prezantoi dot relacionin për projekt ligjin deri në fund për shkak të qeshurave që e kapën dhe të cilat nuk mund t/i ndalonte.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by @newsbomb_albania

Në një moment teksa prezanton duke qeshur me të madhe, ai del nga live. Me sa duket në video, Çyrbja ka qenë në zyrë me një person, i cili e ka bërë për të qeshur, duke e detyruar që të dalë papritur nga mbledhja online. Më pas leximi i relacionit për Projektligj “Për ratifikimin e marrëveshjes, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Gjermanisë” u bë nga Denisi Deliu, i cili e justifikoi duke thënë se largimi i Jurgis Çyrbes nga zoom "ishte defekt teknik". Sigurisht e qeshura kapi edhe të pranishmit e tjerë në mbledhjen online. Ndonëse përpiqen të fshejnë të qeshurat, mimikat e tyre i tradhtojnë.  

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese